W zdrowym ciele zdrowy duch. Warto dbać o kondycję fizyczną dzieci już od najmłodszych lat, gdyż wtedy kształtują się nawyki ruchowe. Nie ma nic lepszego, jeśli aktywność wykonywana jest na świeżym powietrzu. Ku uciesze wszystkim rodziców istnieje idealne rozwiązanie, a mianowicie – jazda na rowerku dziecięcym.

Odpowiedni dobór

 Przed zakupem rowerka warto zastanowić się nad kilkoma kwestiami. Należy wziąć pod uwagę zarówno wagę, jak i wzrost dziecka – to on determinuje rozmiar kół. Jeśli maluch jest w wieku między
2-5 rokiem życia, to dobrym rozwiązaniem będzie rowerek biegowy. Charakteryzuje go brak pedałów. Wobec czego, aby wprawić go w ruch, siedząc na siodełku, trzeba odpychać się stopami. To świetny sposób na naukę utrzymywania równowagi.  Należy pamiętać, że sfera wizualna odgrywa ważną rolę, gdyż pojazd w ulubionym kolorze powinien bardziej zachęcić brzdąca do jazdy.

 Następnym etapem jest oswojenie dziecka z rowerkiem trójkołowym. Odradza się kupowania roweru na wyrost, gdyż może to tylko zniechęcić malucha. Grunt to dobra zabawa, jednak nie można zapominać o bezpieczeństwie. Posiadanie elementów, jak kask ochronny, dzwonek, czy odblaski to podstawa. Ze strony rodziców niezbędne jest uzbrojenie się w cierpliwość i pamiętanie o tym, że każdy kiedyś zaczynał. Kto wie, może okazać się to dla dziecka początkiem pięknej kolarskiej przygody.

Inne alternatywy

Najmłodsi z zaciekawieniem obserwują świat dorosłych – to, jak prowadzą samochody, jeżdżą motorami i innymi środkami lokomocji. Producenci zabawek, chcąc spełnić dziecięce fantazje, oferują specjalne pojazdy dla maluchów. 

Na stronie http://www.zabawki-malucha.pl/pl/c/Pojazdy/7 można znaleźć opcje takie jak: 

  • gokarty
  • quady
  • traktorki
  • hulajnogi
  • jeździki

Dzięki  takim pojazdom rodzice nie muszą się obawiać, że dziecko zmęczy się podczas spaceru i będzie mogło spędzać więcej czasu na dworze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *